KONST / Litografier / Färglitografi 13809210
nr 1380 9210
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 124/310, Interiör. Motivet: 35x51, yttermått inklusive ram: 52x68 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 februari 2021
kl 18:25:09
15/2 21:31:28
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren